static-aside-menu-toggler

Jedziemy Po Radość

Wzdłuż wybrzeża, przez krainę jezior, pośród pól, łąk i lasów. W końcu przez najwyższe polskie góry. Dwójka śmiałków, Przemek, niewidomy podróżnik wraz Anią, wrocławską rowerową działaczką, pilotką-przewodniczką tandemu wyruszą w najprawdopodobniej pierwszą tego typu wyprawę w historii.

Przez blisko dwa miesiące będziemy walczyć ze słońcem, deszczem, wiatrem a przede wszystkim z własnymi słabościami. Podczas wyprawy będziemy próbować ustanowić rekord Polski „Czas okrążenia Polski na rowerze/ach typu tandem” oraz rekord Guinnessa „Ilość przejechanych kilometrów rowerem przez osobę niewidomą w trakcie jednej wyprawy”.

Jednym z założeń i celów Rajdu jest promocja aktywności fizycznej wśród ludzi z niepełnosprawnościami oraz szerzenie idei wolontariatu. Jazda na tandemie świetnie oddaje oba te założenia. Na tandemie muszą jechać dwie osoby. Na tylnym siodełku osoba z niepełnosprawnością, a na przednim siodełku Wolontariusz i pilot-przewodnik w jednym, bez którego pomocy osoba z niepełnosprawnością nie jest w stanie pojechać, a łącząc siły wspólnie są w stanie dokonać rzeczy wielkich, takich jak objechanie rowerem Polski dookoła.

Wyprawę planujemy finansować ze środków własnych. Przez co ruszymy dopiero jak uzbieramy. Możesz Nam w tym pomóc WSPIERAJĄC (kliknij tu)

O Wyprawie https://jedziemyporadosc.pl/ Super User