Rowerem dookoła Polski (ukończona)

7 października 2016 roku ukończyłem swoją wyprawę rowerową dookoła Polski.

O wyprawie rowerowej:

Moim pierwszym celem jest pokonanie całej trasy Green Velo, zapraszając na poszczególnych etapach osoby „wykluczone” z danego regionu do wspólnej jazdy, by biorąc udział w choćby części mojej wyprawy, mogły doświadczyć przemiany, zyskać energię do działania i zmiany swojego życia oraz uzyskać odbiór społeczny jaki udało się uzyskać mi. Pragnę pokazać wszystkim, że jest alternatywa i każdy może zmienić swoje życie przy odrobinie chęci i minimalnym wysiłku.

czytaj więcej o Green Velo…

Jeżeli uda mi się zebrać więcej pieniędzy, to wydłużę wyprawę oraz rozszerzę przewodnik o Polski odcinek trasy R10, wzdłuż Polskiego Bałtyku.

Międzynarodowy szlak rowerowy wokół Bałtyku R-10 (Nadmorski Szlak Hanzeatycki) – międzynarodowy okrężny szlak rowerowy sieci EuroVelo przebiegający dookoła basenu Morza Bałtyckiego o łącznej długości 8539 km. Polski odcinek szlaku o długości 588 km przebiega przez tereny województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.

Świnoujście – Międzyzdroje – Dziwnów – Rewal – Kołobrzeg – Mielno – Darłowo – Jarosławiec – Ustka – Łeba – Władysławowo – Puck – Błądzikowo – Rzucewo – Gdynia – Sopot – Gdańsk – Elbląg – Frombork – Braniewo

Następnie chciałbym na rowerze zwiedzić całą Polskę (ale to już kolejne wyprawy).

W trakcie podróży po Green Velo chcę odwiedzić ponad 50 miast, parków, oraz pomników przyrody. Będzie to doskonała okazja aby przy współpracy osób niepełnosprawnych z danego regionu / miasta opisać miejsca szczególnie interesujące a przy tym dostępne dla osób niepełnosprawnych.

Chciałbym stworzyć Internetowy Przewodnik dla niepełnosprawnych opisując przy okazji lokalne trasy rowerowe na krótsze i dłuższe wycieczki, wyszczególniając trasy łatwe i bezpieczne. Trasy te byłyby wskazówką dostępności zarówno dla osób z różnymi dysfunkcjami, jak również dla początkujących rowerzystów czy rodzin z dziećmi.

Dzięki tej wyprawie chcę zorganizować szereg spotkań integracyjnych. Dziś jestem po prostu człowiekiem, który lubi jeździć na rowerze. Po wyprawie będę kimś, kto dokonał czegoś, czego nie dokona większość osób nawet pełnosprawnych. Po takim osiągnięciu, a nawet w trakcie przygotowań, będę miał większy mandat do przekonywania ludzi, że jednak „Uda się jeśli tylko odrobinę popracujesz nad sobą!”.

Niestety jeżeli nie włączycie się Państwo we współtworzenie projektu moja wyprawa może nie dojść do skutku. Pomimo pasji jaką wkładam w jazdę na rowerze, koszty przygotowań, zakupu niezbędnego sprzętu, oraz samej wyprawy znacznie przekraczają moje możliwości finansowe. Od pierwszego dnia przygotowań pragnę skupiać jak największą liczbę ludzi niepełnosprawnych oraz pełnosprawnych którzy chcieliby brać udział w wyprawie lub/i przygotowaniu Internetowego Przewodnika, który chcę tworzyć.

Przewodnik ma pokazywać najpiękniejsze miejsca w Polsce. Ma pokazać ludziom niepełnosprawnym, że warto się przemóc i wyjść z domu. A pełnosprawnym, że pomimo możliwości jakie mają na łatwe wyjście z domu bardzo wiele tracą.

Najpiękniejsze miejsca chcę uwiecznić kamerą sferyczną. Tak aby ci którzy już nigdy nie będą mogli wsiąść na rower, mogli przy pomocy myszki na komputerze bądź gogli VR, rozejrzeć się 360 stopni i móc obejrzeć to czego nigdy by już pewnie nie zobaczyli.

W związku z tym zwracam się do Państwa z gorącą prośbą o pomoc w promocji oraz współtworzenie mojego przedsięwzięcia.

A jeżeli przy okazji wyprawy będę miał możliwość pomóc choćby jednej osobie to nabiera ona jeszcze większego sensu…

Krótki opis trasy (planuję ruszać w Maju):

Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo to najbardziej spektakularny projekt rowerowy, jaki do tej pory zrealizowano w Polsce. To niemal 2000 km specjalnie wytyczonej trasy, którą od początku do końca przygotowano po to, aby dawała radość podróżowania i poznawania. Szlak wiedzie przez pięć województw wschodniej Polski (warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, podkarpackie i świętokrzyskie). Już samo poznanie każdego z nich z osobna stanowi niezwykłe doświadczenie, a poznanie ich wszystkich zdaje się być jak czytanie wspaniałej baśni.

Na szlaku wydzielono 12 „królestw rowerowych” – atrakcyjnych regionów, w których warto zaplanować dłuższy pobyt.  W królestwach tych zaproponowano turystom ponad 100 propozycji jednodniowych i weekendowych oraz dłuższych wycieczek rowerowych, stanowiących niezwykłe, turystyczne menu rowerowe obszaru Polski Wschodniej – najpiękniejszej części naszego kraju.

 Nad Zalewem Wiślanym – Warmińsko – Mazurskie

Warmia i Okolice – Warmińsko – Mazurskie

Północne Mazury – Warmińsko – Mazurskie

Suwalszczyzna i Puszcza Augustowska – Podlaskie

Dolina Biebrzy i Narwi – Podlaskie

Puszcza Białowieska i Puszcza Knyszyńska – Podlaskie

Dolina Bugu – Lubelskie

Polesie – Lubelskie

Roztocze – Podkarpackie

Podgórze Karpackie – Podkarpacie

Ziemia Sandomierska i Dolina Dolnego Sanu – Świętokrzyskie

Góry Świętokrzyskie i Okolica – Świętokrzyskie

 szczegółowy opis królestw rowerowych znajdziesz na stronie Green Velo

Wyprawę m.in. wsparli:

produkty na wyprawę

film promocyjny

 Szymon Jan Sinoff

film promocyjny

sakwy rowerowe

 3dstudiopro.com

plugin płatności DotPay

aparat cyfrowy

akcesoria i narzędzia turystyczne

 

wsparcie prawne oraz finansowe

 

koszulki jedziemyporadosc.pl

wsparcie finansowe

to miejsce czeka

 Ewa McKee Business Coach & Trener

wsparcie finansowe

Wesprzyj projekt:

Mówili o mnie między innymi w: